Komunistická strana se musí omluvit

Praha, 25. únor 2016 - Dnes je tomu 68 let co se k moci násilným způsobem dostala Komunistická strana Československa, která je odpovědna za 41 let totalitní vlády a masové potlačování lidských práv. Platforma evropské paměti a svědomí požaduje, aby se strana, která veřejně vyzdvihuje zločiny Stalinismu veřejně omluvila za bezpráví páchané na občanech v letech 1948-1989

Komunistická strana Čech a Moravy, která je v současnosti parlamentní stranou s patnácti procenty voličů a má rovněž 3 členy v Evropském parlamentu, dnes publikovala stanovisko, které vyzdvihuje legitimitu puče v únoru r. 1948 a "chválí práci a samostatnost generací budovatelů první formy socialismu" (sic!).

Strana byla registrována v r. 1990 jako územní organizace Komunistické strany Československa a je její přímou, nereformovanou nástupkyní.

Nekomunistická veřejnost Československa a mnoho tisíc obětí komunismu, které byly popraveny, zavražděny, mučeny, vězněny, zbaveny majetku a perzekvovány mnoha dalšími způsoby, nikdy neslyšely žádnou omluvu od KSČM. Komunisté se v minulosti omluvili jenom svým bývalým členům.

"Mezinárodní demokratická komunita se musí postavit proti těm, kteří oslavují hrubé porušování lidských práv a destrukci demokracie, obzvlášť pokud se jedná o parlamentní stranu působící v rámci Evropské unie. Vyzýváme KSČM, aby se veřejně omluvila za její dnešní prohlášení", řekl prezident Platformy pan Göran Lindblad.

Zdroj: www.memoryandconscience.eu.